با چه روشهایی پوستی نرم و لطیف داشته باشیم

پوست نرم و لطیف

با چه روشهایی پوستی نرم و لطیف داشته باشیم

آشنایی با روشهایی که پوست را روشن و شفاف میکند ، چگونه پوستی زیبا داشته باشیم ، محصولاتی که پوست شما را نرم و لطیف میکنند ، چه موادی برای شادابی و لطافت پوست صورت و بدن مناسب است ، خوراکی های مناسب پوست را بشناسیم ، برای زیبایی و نرمی پوست دست و صورت چه روشهای درمانی وجود دارد :

پوست دست از جمله نقاطی از پوست بدن انسان است ، که بسیار حساس و آسیب پذیر می باشد . و همین حساس بودن باعث می شود که در اثر انجام کار زیاد پوست دست زیبایی و طراوت و لطافت خود را از دست داده و دچار چین و چروک شود . از دست رفتن لطافت پوست دست ربطی به سن ندارد ، چرا که ما می توانیم افرادی با سن جوان را ببینیم که دست هایی زبر و خشن دارند و لطافت دست هایشان از بین رفته است .

برای اینکه بتوان از پوست دست به خوبی محافظت کرد ، توصیه ی ما به خانم ها این است ، که در هنگام انجام کارهای منزل از دستکش استفاده کنند ، این کار از آسیب رسیدن به لطافت و نرمی پوست دست جلوگیری می کنند ، و علاوه بر حفاظت از پوست دست خانم ها ناخن هایی تمیز و سالم خواهند داشت .

توصیه ی دیگری که برای نرم و لطیف کرذن پوست دست داریم این است که ، بعد از اینکه هر بار دست ها را می شویید ، از کرم یا لوسیون برای پوست دستهایتان استفاده کنید .

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل :
برای تهیه این ماسک می توانید به روش فوق عمل کنید ، ۱ عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری گلیسیرین، ۲۸ گرم عسل و مقداری پودر جو را با هم مخلوط کرده و سپس این ماسک را به مدت یک تا دو ساعت روی دست ها بگذارید ، و سپس با آب ولرم دست ها را بشویید . استفاده از این ماسک نیز در ماه یک الی دو بار توصیه می شود .

ماسک گلیسیرین و گلاب :
نصف فنجان گلاب را با ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری گلیسیرین را در داخل ظرفی ریخته و آن را خوب به هم بزنید . برای غلیظ تر شدن مخلوط می توانید ، گلیسیرین را قبل از استفاده ، کمی حرارت دهید .
در مرحله ی بعدی دو قاشق آرد ذرت و مجددا نصف فنجان گلاب به آن بیافزایید تا اینکه مخلوط به شکل کرم درآید . و سپس وماسک را به دست ها مالیده و بعد از گذشت چند ساعت دست هایتان را بشویید .

ماسک تخم مرغ و روغن بادام :
استفاده از این ماسک صورت برای پوست های که خیلی خشن هستند ، بسیار مناسب و ایده آل می باشد . برای تهیه ی این ماسک از مواد فوق استفاده کنید ، ۲ عدد زرده تخم مرغ ۲ قاشق چایخوری روغن بادام شیرین ۲۵ گرم گلاب را با یکدیگر مخلوط کرده و به شکل خمیر درآورید و شب هنگام خواب لایه ای نازک از ماسک را روی دست ها بمالید .

سپس دستکش نخی بزرگ به دست کنید و صبح روز بعد دست ها را بشویید . این ماسک به نرم و لطیف شدن پوست کمک زیادی می کند ، و باعث می شود که شما داشتن پوستی نرم و لطیف را تجربه کنید . استفاده از این ماسک در ماه یک الی دو بار توصیه می شود .

استفاده از ماسک جو دوسر برای نرم و لطیف کردن پوست دست خشن بسیار موثر می باشد :
کاربرد ماسک جودوسر برای نرم و لطیف کردن پوست های خشن و یا سرخ می باشد . برای تهیه این ماسک به روش زیر عمل کنید ، آرد جو دوسر را با کمی آب به شکل خمیر درآورده و به مدت ۲۰ دقیقه روی دست ها بگذارید . استفاده از این ماسک بعد از چند بار ، باعث نرمی و لطافت پوست دست شما می شود .

ماسک کره کاکائو :
کره کاکائو برای نرم کردن پوست بسیار موثر است . برای تهیه ی این ماسک به اندازه ی یکسان از روغن بادام شیرین و کاکائو را با با هم درون ظرفی مخلوط کرده و ، و بعد از سرد کردن مخلوط ، از این ماسک بر روی دست هایتان استفاده کنید . بعد از مدتی شما شاهد پوستی نرم و لطیف خواهید بود .

منبع و ماخذ : nice-tn.com